Deň s esenciálnymi olejmi

10.9. 2018 (Aktualizováno: 7.6. 2020)Alžbeta Nehézová3028x1 Komentár

Esenciálne oleje používam už 1,5 roka a rada by som sa s vami podelila o to, ako vyzerá môj deň s esenciálnymi olejmi.

Ráno sa spí najlepšie

Ako väčšina z vás, aj ja mám problém ráno vyliezť z postele… Ráno sa spí najlepšie. Pri zvuku budíka som sa vždy strhla a zovrelo mi žalúdok. Ale dá sa to aj inak.

Namiesto piesne v telefóne, som si ako budík nastavila nahrávku meditácie na ráno a k posteli som si položila difúzor, ktorý som naplnila olejmi:

 • 1 kv. limetka
 • 2 kv. zmes dōTERRA Motivate®
 • 2 kv. zmes dōTERRA Elevation®

Takže pri relaxačnej hudbe a príjemných slovách, zapínam difúzor.

Do 10 minút som na nohách plná energie a radosti.

Potom deti a šup do kuchyne

Deti zobúdzam tým, že im masírujem nožičky s 1 kvapkou zmesi dōTERRA OnGuard®, čím podporujem ich imunitu. Viac o tom, ako chránim zdravie svojich detí, som písala v samostatnom článku.

Keď sa dostanem do kuchyne, vypijem nalačno pohár vody s kvapkou citrusového oleja, pre detoxikáciu a správne naštartovanie metabolizmu. Najčastejšie sa jedná o:

 • citrón
 • pomaranč
 • grep
Vyladené pracovné prostredie

Po príchode do práce zapínam difúzor na podporu myslenia alebo povzbudenie (podľa aktuálnych potrieb). Moje najobľúbenejšie kombinácie sú:

 • 2 kv. vetiver + 2 kv. grep + 3 kv. zmes dōTERRA CitrusBliss®
 • 2 kv. peppermint + 2 kv. lime + 2 kv. zmes dōTERRA Cheer
 • 1 kv. spearmint + 2 kv. cedarwood + 2 kv. tangerinka

Pred obedom vypijem pohár vody s 2 kvapkami zmesi dōTERRA Smart& Sassy®, takže mám pri výbere jedla svoje vášne pod kontrolou.

V prípade, že sa mi vyskytne počas dňa náročné rokovanie alebo stresujúca úloha, okamžite siahnem po guľôčkach peppermintu, ktoré ma nabudia a dovolia mi slobodne sa nadýchnuť.

Po príchode domov začína dobrodružstvo s deťmi.

Na odreniny, modriny, štípance od hmyzu, mám so sebou vždy zmes levanduľky a kadidla v pomere 1:1.

Keď sú moje deti rozrušené, nevedia sa uložiť do postieľok, alebo sú „plačlivé“, okrem rozhovorov volím aj masáž s vetiverom a levaduľou. Táto kombinácia u nás funguje na 100%.

Výnimočné vyčerpanie a stres najradšej odbúram vo vani s audioknihou a kúpeľovým koktejlom, ktorý pozostáva z:

 • 2 kv. čajovníka
 • 3 kv. zmesi dōTERRA Breathe™ (po novom Air)
 • 3 kv. zmesi dōTERRA OnGuard®

ktoré nakvapkám na 2 lyžice morskej soli.

Upokojenie príde na počkanie

Blíži sa noc, a ja sa teším na rituálik pred spaním. Na chodidlá nanášam zmes dōTERRA Balance®, a na zátylok zmes dōTERRA Serenity®. Upokojenie príde na počkanie.

Verím že sa každému podarí vyrobiť si rituály s esenciálnymi olejmi, pomocou ktorých bude aj váš deň krajší a voňavejší.

Vaša Betka

Alžbeta Nehézová
Vyštudovaná chemička, ktorá svoje znalosti využíva pri vytváraní originálnych zmesí esenciálnych olejov. Mamina troch detí, ktorej najväčšou vášňou je čítanie. Veľmi rada ti kedykoľvek pomôže namiešať zmes esenciálnych olejov presne podľa tvojich potrieb v harmónií s ich chemickou štruktúrou.

Zaregistruj sa do dōTERRA

a staň sa členom tímu Pre telo i dušu
Ako? Je to veľmi jednoduché. Vyber si človeka, ktorý ťa bude svetom éterických olejov značky dōTERRA sprevádzať. Malo by sa ti s ním príjemne komunikovať, pretože sa na neho budeš obracať so svojimi otázkami. Je dobré, ak sa tvoj "registrátor" neustále vzdeláva v oblasti aromaterapie a vie, kde hľadať overené informácie o bezpečnom a efektívnom používaní éterických olejov.

Na čo sa môžeš tešiť v našom tíme?

Prístup založený na vzdelávaní a osobných vzťahoch
Stačí, ak oslovíš niekoho z nášho tímu Pre telo i dušu a otvoríš si, s jeho pomocou, svoj účet v dōTERRA. Staneš sa súčasťou našej voňavej komunity v uzavretej skupine na Facebooku, získaš prístup do členskej sekcie Pre telo i dušu a budeš mať od nás podporu a pravidelnú dávku vzdelávacích videí, webinárov i živých stretnutí. Vďaka vlastnej registrácii si môžeš tieto úžasné éterické oleje dōTERRA nakupovať okamžite s 25% zľavou, využívať vernostný program, získať každý mesiac produkt zdarma a zbierať kreditné body z každej objednávky, ktorú si urobíš. Éterické oleje sú skvelí pomocníci do každej domácnosti. Dokážeš nimi nahradiť kozmetiku plnú chemických látok, škodlivé čistiace prostriedky a čo je najviac, dokážeš pomôcť sebe i svojej rodine s bežnými zdravotnými ťažkosťami, ale aj v náročnejších situáciách podporiť liečivý proces. Sleduj nás na Facebooku či Instagrame a prihlás sa na odber nášho YouTube kanála.
Komentáre
 1. Adriana Dúchajová píše:

  dobrý deň, chcela by som sa zaregistrovať do dōTERRA a naučiť sa používať tieto éterické olejčeky , naučiť sa aj niečo viacej. Ďakujem

Nie je možné pridávať komentáre.