Ako som zvládla silnú bolesť hrdla bez antibiotík

24.9. 2018 (Aktualizováno: 6.6. 2020)Lenka Daru3284x0 Komentárov

Nedávno ma začalo bolieť hrdlo – ako to už býva – ostrá bolesť prišla náhle z ničoho nič. Tento pocit dôverne poznám, pred pár rokmi som ho zažívala pravidelne každý rok. A pravidelne každý rok som kvôli tomu chodila k svojej lekárke, ktorá mi raz povedala, že ak sa to bude naďalej takto opakovať, mala by som zvážiť odstránenie mandlí.

Odvtedy som prešla dlhú cestu, čo sa týka prístupu k svojmu telu, v stravovaní aj užívaní liekov.

Dnes väčšinu ťažkostí riešim bez lekára, len s použitím éterických olejov dōTERRA.

A mandle mám stále na mieste.

Mala som iba malú kapsičku s olejmi

V ten deň som bola mimo domu a mala som so sebou len kapsičku so základnými olejmi zriedenými v rastlinnom oleji, tak som si začala kvapkať do hrdla zmes OnGuard®, no keďže som cítila, že to momentálne nie je to pravé pre moje hrdlo, vymenila som ho za kadidlo.

Keď som prišla domov, cítila som už slabosť a bolesť na celom tele, zvýšila sa mi teplota, tak som si ľahla. Doma som si na hrdlo naďalej kvapkala kadidlo z malej 2 ml fľaštičky. Chrbát, čelo a spánky som si natrela mätovým olejom, ktorý používam pri teplote, aby sa mi uľavilo.

V noci som kvôli bolesti takmer vôbec nespala a vtedy mi napadlo, že by som mohla skúsiť ešte kloktať. Keďže zmes OnGuard® mi bola tentokrát príliš silná, skúsila som si kvapnúť do pohára s vodou jednu kvapku čajovníka a tým som si na druhý deň preplachovala hrdlo každú hodinu.

Okrem toho som si natierala zmes OnGuard® v guľôčke na krk, na chrbát a chodidlá každú hodinu. Túto zázračnú ochrannú zmes som s malými prestávkami difúzovala celý deň aj celú noc. A použila som aj OnGuard+ kapsuly®, ktoré som užívala po jedle, asi štyrikrát počas dňa.

Už večer som cítila zlepšenie a v noci som mohla bez problémov spať.

Na druhý deň nebolo po bolesti hrdla takmer ani stopy.

Pokračovala som však v aplikácii zmesi OnGuard® zvonka, aspoň každé dve až tri hodiny, pretože som už zistila, že ak prestanem s liečením hneď po zlepšení, ťažkosti sa mi môžu vrátiť. Takže som sa natierala ešte asi tri dni.

Opäť som sa raz presvedčila, že ak nás premôže nejaká choroba, nie je nutné hneď utekať k lekárovi a nechať si predpísať lieky, častokrát antibiotiká, a zaťažiť tak svoje telo chemickým koktejlom. Takýmto spôsobom si môžete pomôcť aj vy, prípadne pomôcť vaším blízkym pri bolesti či škriabaní v hrdle.

Dôležité je pravidelné dávkovanie olejov a kombinovať použitie olejov – aromaticky, lokálne aj vnútorne. A samozrejme, neprestať s liečením hneď po odznení akútnych príznakov.

Vaša Lenka

Podpis Lenky Daru


Vypočuj si audio

https://soundcloud.com/user-332796927/lenka-daru-bolest-hrdla-bez-antibiotik

Pozri si Lenkine video

Lenka Daru
Je maminka troch detičiek, ktorá sa po narodení prvej dcérky doslova prebudila a prešla od konzumu k prirodzenému a vnímavému prístupu v materstve, zdraví a v ostatných oblastiach svojho života. Po krásnom domácom pôrode druhého synčeka prežila vedomé prepojenie matky a dieťaťa. Vtedy pochopila, že spôsob, akým sa k dieťaťu pristupuje od počatia a akým sa pristupuje k žene a dieťaťu počas pôrodu, zásadne ovplyvňuje ich vzťah, zdravie a celý ďalší život. A práve pôrod v láskyplnom a bezpečnom prostredí vníma ako zásadný krok k pozitívnej zmene našej spoločnosti a stavu našej planéty. Preto sprevádza ženy počas tehotenstva a pomáha im pripraviť sa na prirodzený a jemný pôrod. Na tejto ceste využíva silu darov prírody - čisté éterické oleje - a tiež vedomú prácu s mysľou.

Zaregistruj sa do dōTERRA

a staň sa členom tímu Pre telo i dušu
Ako? Je to veľmi jednoduché. Vyber si človeka, ktorý ťa bude svetom éterických olejov značky dōTERRA sprevádzať. Malo by sa ti s ním príjemne komunikovať, pretože sa na neho budeš obracať so svojimi otázkami. Je dobré, ak sa tvoj "registrátor" neustále vzdeláva v oblasti aromaterapie a vie, kde hľadať overené informácie o bezpečnom a efektívnom používaní éterických olejov.

Na čo sa môžeš tešiť v našom tíme?

Prístup založený na vzdelávaní a osobných vzťahoch
Stačí, ak oslovíš niekoho z nášho tímu Pre telo i dušu a otvoríš si, s jeho pomocou, svoj účet v dōTERRA. Staneš sa súčasťou našej voňavej komunity v uzavretej skupine na Facebooku, získaš prístup do členskej sekcie Pre telo i dušu a budeš mať od nás podporu a pravidelnú dávku vzdelávacích videí, webinárov i živých stretnutí. Vďaka vlastnej registrácii si môžeš tieto úžasné éterické oleje dōTERRA nakupovať okamžite s 25% zľavou, využívať vernostný program, získať každý mesiac produkt zdarma a zbierať kreditné body z každej objednávky, ktorú si urobíš. Éterické oleje sú skvelí pomocníci do každej domácnosti. Dokážeš nimi nahradiť kozmetiku plnú chemických látok, škodlivé čistiace prostriedky a čo je najviac, dokážeš pomôcť sebe i svojej rodine s bežnými zdravotnými ťažkosťami, ale aj v náročnejších situáciách podporiť liečivý proces. Sleduj nás na Facebooku či Instagrame a prihlás sa na odber nášho YouTube kanála.
Komentáre