Citrón a čistenie domácností

6.8. 2018 (Aktualizováno: 19.8. 2018)Lenka Daru2029x1 Komentár


Dnes mám pre vás niekoľko tipov, ako si pomocou jediného éterického oleja od dōTERRA, a to konkrétne éterického oleja citrón, viete pomôcť pri čistení rôznych povrchov v domácnosti.

Poháre na zaváranie bez nepekných nálepiek

Ide obdobie zavárania a určite by ste si chceli odstrániť staré etikety z fliaš. No nie vždy to ide dole obyčajným čistiacim prostriedkom na riad. Vďaka éterickýcm olejom to zvládnete jednoducho.

Pomôže vám  s tým citrónový éterický olej, a to tak, že nanesiete malé množstvo oleja na nálepku alebo na zvyšky lepidla a špongiou krásne vyčistíte.

Koniec polepeným nábytkom

Tiež sa niekedy môže stať, že deti polepia nábytok v byte nálepkami a nejde to úplne vyčistiť. Vtedy môžete použiť malé množstvo éterického oleja citrón na nálepku alebo na zvyšky lepidla a vlhkou handričkou zošúchate dosucha a dočista.

Môžete si doma vyrobiť čistiaci prostriedok na hladké povrchy, a to tak, že 15 – 20 kvapiek tohto oleja zmiešate s alkoholom a doplníte do rozprašovača destilovanou vodou. Nanesiete na povrch, ktorý chcete umyť, či už je to okno, zrkadlo, iné sklenené povrchy alebo stoly.

Mastnota v kuchyni ?

Veľmi pekne čistí aj mastnotu v kuchyni, napríklad zo sporáku, z okolia sporáku, z kuchynskej linky. Použiť môžete neriedený éterický olej priamo na nečistotu alebo ho aplikujte pomocou rozprašovača, ktorý som spomínala vyššie.

Čierne šmuhy na podlahe

Ja mám v domácnosti skvelé využitie tohto oleja aj na podlahy. Doma máme parkety a pod posteľou sú šuflíky, ktoré zanechávajú nepekné šmuhy, ktoré nie je možné vyčistiť hocičím a treba ich dlho drhnúť.

Keď použijete éterický olej na takéto šmuhy na podlahe, stačí naozaj malé množstvo priamo na fľak, 2 – 3 krát zotrieť vlhkou handričkou a po šmuhe nie je ani stopa. Všetko je krásne čisté.

Žuvačka na oblečení

My síce žuvačky nežujeme, ale tento olej by mal tak isto zaberať aj na odstránenie prilepenej žuvačky z oblečenia. Takže ak sa vám niekedy takáto nehoda stane, môžete si pár kvapiek citrónu nakvapkať na žuvačku a tá by sa mala pekne odlepiť od látky. Tak vyskúšajte

Verím, že vás tieto tipy zaujali.

Lenka Daru
Je maminka troch detičiek, ktorá sa po narodení prvej dcérky doslova prebudila a prešla od konzumu k prirodzenému a vnímavému prístupu v materstve, zdraví a v ostatných oblastiach svojho života. Po krásnom domácom pôrode druhého synčeka prežila vedomé prepojenie matky a dieťaťa. Vtedy pochopila, že spôsob, akým sa k dieťaťu pristupuje od počatia a akým sa pristupuje k žene a dieťaťu počas pôrodu, zásadne ovplyvňuje ich vzťah, zdravie a celý ďalší život. A práve pôrod v láskyplnom a bezpečnom prostredí vníma ako zásadný krok k pozitívnej zmene našej spoločnosti a stavu našej planéty. Preto sprevádza ženy počas tehotenstva a pomáha im pripraviť sa na prirodzený a jemný pôrod. Na tejto ceste využíva silu darov prírody - čisté éterické oleje - a tiež vedomú prácu s mysľou.

Zaregistruj sa do dōTERRA

a staň sa členom tímu Pre telo i dušu
Ako? Je to veľmi jednoduché. Vyber si človeka, ktorý ťa bude svetom éterických olejov značky dōTERRA sprevádzať. Malo by sa ti s ním príjemne komunikovať, pretože sa na neho budeš obracať so svojimi otázkami. Je dobré, ak sa tvoj "registrátor" neustále vzdeláva v oblasti aromaterapie a vie, kde hľadať overené informácie o bezpečnom a efektívnom používaní éterických olejov.

Na čo sa môžeš tešiť v našom tíme?

Prístup založený na vzdelávaní a osobných vzťahoch
Stačí, ak oslovíš niekoho z nášho tímu Pre telo i dušu a otvoríš si, s jeho pomocou, svoj účet v dōTERRA. Staneš sa súčasťou našej voňavej komunity v uzavretej skupine na Facebooku, získaš prístup do členskej sekcie Pre telo i dušu a budeš mať od nás podporu a pravidelnú dávku vzdelávacích videí, webinárov i živých stretnutí. Vďaka vlastnej registrácii si môžeš tieto úžasné éterické oleje dōTERRA nakupovať okamžite s 25% zľavou, využívať vernostný program, získať každý mesiac produkt zdarma a zbierať kreditné body z každej objednávky, ktorú si urobíš. Éterické oleje sú skvelí pomocníci do každej domácnosti. Dokážeš nimi nahradiť kozmetiku plnú chemických látok, škodlivé čistiace prostriedky a čo je najviac, dokážeš pomôcť sebe i svojej rodine s bežnými zdravotnými ťažkosťami, ale aj v náročnejších situáciách podporiť liečivý proces. Sleduj nás na Facebooku či Instagrame a prihlás sa na odber nášho YouTube kanála.
Komentáre

Nie je možné pridávať komentáre.