Leto s dōTERROU v príručnej batožine

2.7. 2018 (Aktualizováno: 18.11. 2018)Lucia Lacová2256x1 Komentár
Balenie je prekvapivo jedna z mojich obľúbených činností…

…narozdiel od upratovania) a práve preto si doslova užívam baliť sa v značnom časovom predstihu (rozumej mesiac dopredu).

Tento rok ma však okrem klasického balenia čaká ešte jedna veľká dilema – ktoré z mojich milovaných olejov si pribalím do batožiny ?  Moje olejové bábätká!

„…a tak som si v duchu začala premietať, bez ktorého oleja to neprežijú jednak moje čuchové bunky a jednak naša pojazdná domáca lekárnička.“

Jedno z najväčších obmedzení pri balení mojich olejových lások je to, že vždy cestujeme len s príručnou batožinou, takže nemám možnosť prepravovať veľké objemy tekutín. No časom sa človek naučí vynájsť v každej situácii.

Cestovná taška do lietadla

Preto ak chcete cestovať tak ako my, len s príručnou batožinou, vždy si vopred preklepnite podmienky a obmedzenia  batožiny tej-ktorej leteckej spoločnosti. My lietame takmer vždy známou nízkonákladovkou, a preto nesmieme v príručnej batožine prevážať viac ako jeden liter tekutín na osobu, pričom jednotlivé objemy nádob nesmú presiahnuť 100 ml.

Čo teda nebude chýbať v našej letnej mini-lekárničke?

Na sto percent si tam nájdu cestu stálice zo sady Rodinného lekára – alias 10 olejov do koča aj do voza: Levanduľa, Peppermint, Lemon, Frankinsence, Melaleuca, Oregano, Onguard, Air (donedávna známy ako Breathe), Deep Blue a môj milovaný Zengest.

Vďaka tomu, že v tejto sade sú všetky oleje v 5 ml fľaštičkách je to úplne ideálny objem na cestovanie (a zostane mi ešte 950 ml voľných!).

Onguard a Peppermint si balím aj vo forme gélovych miniguličiek tzv. beadlets, pretože sú veľmi praktické do kabelky a fungujú rovnako spoľahlivo ako samotné éterické oleje.

Ak by som zabudla pribaliť Terrashield, asi by som si celé leto trhala vlasy. Je to náš neodmysliteľný odháňač letného hmyzu a ak ste si ešte nepozreli video našej Andy o olejoch a ich repelentných účinkoch, urobte tak čím skôr tu.  Ja osobne pri boji s malými chrobáčikmi nedám dopustiť na Rozmarín a preto iste balím aj ten.

Rovnako nesmú chýbať ostatné oleje pochádzajúce zo známych byliniek používaných v našej kuchyni, ako sú Tymián či Bazalka. Ten prvý nám neraz skvele zabral na dusivý kašeľ a ten druhý beriem ako rezervu v prípade, že to preženieme s potápanim a budu nás nebodaj bolieť ušká.  Ach Majoránka moja, skoro som na teba zabudla! Veď s tebou sa tak krásne zaspáva, keď mi v difúzore rozvoniavaš spolu s Levanduľou….zzzz

Malé cestovateľky v lietadle

Keď máte dve nezbedné dievčatá, tak odreté kolienka sú na dennom poriadku. Preto v kabelke bez ohľadu na to kde sa ide vždy nosím krémik Correct X, a pochopiteľne aj na letnú dovolenku.

Verím, že počas leta nebudeme potrebovať žiadne záchranné kolesá, no ja si to moje ‚ženské záchranné koleso‘ rozhodne balím. Bez Clarycalmu totiž počas mojich dní nejdem z domu ani na krok.  No a kto ma pozná vie, že moja srdcovka je Peace, a používam ho predovšetkým ako parfém.  Naviac to, že tento olej je v 5 ml fľaštičke je úplna paráda a nemusím sa smutne pozerať, ako nechávam doma na poličke obľúbený parfém v objemnom snobskom flakóne, pretože nespĺňa obmedzenia leteckého prepravcu.

„Čo by bol osviežujúci letný nápoj bez kvapky citrusového éterického oleja? No čo asi – nuda!“

Takže okrem už spominaného Lemona šupnem do tašky Grapefruit, Wild orange a žuvačkového kráľa Spearmint (ktorý nám tiež pomôže, ak to prípadne preženieme so slniečkom a zarobíme si na nepríjemný úpal).

Tak a teraz je rad na moje srdcovky čuchovych kanálikov, bez ktorých sa prežiť  síce dá, ale mne by bez nich bolo naozaj smutno – Vetiver, Eucalyptus, Sibírska a Douglaská Jedľa, Ylang Ylang a Lemongrass.  Vďaka tomu, že si olejčeky môžem prekvapkať do menších 2 ml fľaštičiek,  sú možnosti takmer neobmedzé a brzdí ma len to, že už mám tých 2 ml fľaštičiek veľmi málo.

Verím, že doTERRA Petal difúzor tiež prežije túto strastiplnú cestu v jednom kuse, kedže cestovať sama s 2 malými deťmi je vždy veľké dobrodružstvo.  Už sa nesmierne tešíme na našu rodinu a na všetkých našich kamarátov a hlavne na vzrušujúce leto, kde nebudú chýbať ani naši doTERRÁcky pomocníci!

Vaša Lucia

Podpis Lucky Lacovej

Vypočuj si audio
Lucia Lacová
Laktačná poradkyňa dobre známa v komunite českých a slovenských mamičiek žijúcich v Írsku a Veľkej Británii. Okrem laktačného poradenstva píše články na svoj blog a vlastní malý e-shop s barefootovými topánkami pre deti. Má dve dcérky a rada číta knihy.

Zaregistruj sa do dōTERRA

a staň sa členom tímu Pre telo i dušu
Ako? Je to veľmi jednoduché. Vyber si človeka, ktorý ťa bude svetom éterických olejov značky dōTERRA sprevádzať. Malo by sa ti s ním príjemne komunikovať, pretože sa na neho budeš obracať so svojimi otázkami. Je dobré, ak sa tvoj "registrátor" neustále vzdeláva v oblasti aromaterapie a vie, kde hľadať overené informácie o bezpečnom a efektívnom používaní éterických olejov.

Na čo sa môžeš tešiť v našom tíme?

Prístup založený na vzdelávaní a osobných vzťahoch
Stačí, ak oslovíš niekoho z nášho tímu Pre telo i dušu a otvoríš si, s jeho pomocou, svoj účet v dōTERRA. Staneš sa súčasťou našej voňavej komunity v uzavretej skupine na Facebooku, získaš prístup do členskej sekcie Pre telo i dušu a budeš mať od nás podporu a pravidelnú dávku vzdelávacích videí, webinárov i živých stretnutí. Vďaka vlastnej registrácii si môžeš tieto úžasné éterické oleje dōTERRA nakupovať okamžite s 25% zľavou, využívať vernostný program, získať každý mesiac produkt zdarma a zbierať kreditné body z každej objednávky, ktorú si urobíš. Éterické oleje sú skvelí pomocníci do každej domácnosti. Dokážeš nimi nahradiť kozmetiku plnú chemických látok, škodlivé čistiace prostriedky a čo je najviac, dokážeš pomôcť sebe i svojej rodine s bežnými zdravotnými ťažkosťami, ale aj v náročnejších situáciách podporiť liečivý proces. Sleduj nás na Facebooku či Instagrame a prihlás sa na odber nášho YouTube kanála.
Komentáre
  1. Michaela Líšková píše:

    Lucka, ty si skoro ako ja 🙂 Začnem s málom a potom zistím, že som vzala skoro všetky, čo doma mám :). Klobúk dole pred balením sa len do príručnej batožiny.

Nie je možné pridávať komentáre.