Výroba repelentu

30.5. 2018 (Aktualizováno: 19.8. 2018)Andrea Horniaková1715x1 Komentár

Na dnešný deň som si pre vás pripravila tip na využitie éterických olejov v prírode, kde nám môže život znepríjemňovať drobný hmyz ako sú roztoče, komáre, vši, mravcekliešte.

Na trhu je dostupné veľké množstvo repelentných prípravkov na syntetickej báze. Mnohé z nich sú s obsahom pesticídov. Keďže chceme čo najmenej zaťažiť životné prostredie a náš organizmus toxínmi, je výhodné si pripraviť domáci repelent na prírodnej báze použitím éterických olejov.

Príprava prírodného repelentu je jednoduchá. Stačí nám 30 ml fľaška s rozprašovačom. Do nej ako základ použijeme destilovanú vodu a alkohol. Pridáme 30 kvapiek zvoleného éterického oleja. Ideálne je skombinovať maximálne 5 druhov éterických olejov.

Kliešte a vši

Proti kliešťom je účinný éterický olej rozmarínčajovník. Oba sú účinné aj ako prevencia pri všiach. Ak detičky už vši majú, pridáme tieto oleje do bežného šampóna a umyjeme im hlávku.

Komáre

Na komáre je veľmi dobré použiť citrónovú trávu, ktorú difúzujeme v miestnosti alebo pri pobyte vonku si nastriekame pripravenou zmesou telo alebo odev.

Mravce

V prípade nasťahovania sa mravcov do našich príbytkov je účinná škoricaklinček.

Muchy

Na muchy je veľmi dobrý éterický olej bazalka alebo šalvia.

Keďže éterické oleje sú prchavé látky, je nutná častejšia aplikácia týchto olejov.

Verím, že tu nájdete inšpiráciu a teším sa na vašu spätnú väzbu použitia a účinnosti repelentov.

Andrea Horniaková
Hovorí sa, že človek má päť zmyslov a ten šiesty zmysel je intuícia. Už veľakrát ju nesklamala. Myslí a koná to, čo vychádza zo srdca, po čom skutočne túži a napĺňa ju v celej podstate. Má rada slovenčinu, pri nej si potrpí na správnu gramatiku, dohovorí sa v angličtine. Baví ju objavovanie, príroda, personalistika, pečenie, gastronómia, výroba šperkov a čítanie. Teší ju, keď si s blízkym okolím má čo odovzdať, naučiť sa niečo navzájom, uľahčovať si tým život a žiť ho slobodnejšie. Slobodu vidí v trávení plnohodnotného času so svojou rodinou, deťmi, hlavne v čase, kým sú malé a najviac potrebujú pozornosť a pochopenie. Sloboda je aj pracovný čas strávený s ľuďmi, s ktorými ju to baví. Spolu nás to baví :-)

Zaregistruj sa do dōTERRA

a staň sa členom tímu Pre telo i dušu
Ako? Je to veľmi jednoduché. Vyber si človeka, ktorý ťa bude svetom éterických olejov značky dōTERRA sprevádzať. Malo by sa ti s ním príjemne komunikovať, pretože sa na neho budeš obracať so svojimi otázkami. Je dobré, ak sa tvoj "registrátor" neustále vzdeláva v oblasti aromaterapie a vie, kde hľadať overené informácie o bezpečnom a efektívnom používaní éterických olejov.

Na čo sa môžeš tešiť v našom tíme?

Prístup založený na vzdelávaní a osobných vzťahoch
Stačí, ak oslovíš niekoho z nášho tímu Pre telo i dušu a otvoríš si, s jeho pomocou, svoj účet v dōTERRA. Staneš sa súčasťou našej voňavej komunity v uzavretej skupine na Facebooku, získaš prístup do členskej sekcie Pre telo i dušu a budeš mať od nás podporu a pravidelnú dávku vzdelávacích videí, webinárov i živých stretnutí. Vďaka vlastnej registrácii si môžeš tieto úžasné éterické oleje dōTERRA nakupovať okamžite s 25% zľavou, využívať vernostný program, získať každý mesiac produkt zdarma a zbierať kreditné body z každej objednávky, ktorú si urobíš. Éterické oleje sú skvelí pomocníci do každej domácnosti. Dokážeš nimi nahradiť kozmetiku plnú chemických látok, škodlivé čistiace prostriedky a čo je najviac, dokážeš pomôcť sebe i svojej rodine s bežnými zdravotnými ťažkosťami, ale aj v náročnejších situáciách podporiť liečivý proces. Sleduj nás na Facebooku či Instagrame a prihlás sa na odber nášho YouTube kanála.
Komentáre

Nie je možné pridávať komentáre.