Lenka Daru

Lenka Daru

" Žijem život svojich snov a plním svoje každodenné ciele. "

Podpis Lenky Daru

Volám sa Lenka a éterické oleje dōTERRA sú každodennou súčasťou našej domácnosti už viac než rok. Po narodení dcérky som postupne prestala používať takmer všetku komerčnú drogériu a kozmetiku a keď som si  chcela prevoňať byt, kupovala som rôzne silice a vonné oleje z obchodu a kvapkala som ich do aromalampy. Až po narodení druhého synčeka som sa dostala k aromaterapii ako prírodnému riešeniu zdravia. Keďže sme nešli do pôrodnice a mala som pôrodné poranenie, chcela som si pomôcť s hojením rany nejakým prírodným spôsobom. A vtedy som narazila na éterické oleje ako liek. Veľmi mi pomohol olej z levandule a čajovníka.

Asi po pol roku som začala registrovať v mojom okolí éterické oleje dōTERRA a videla som, ako je z nich každý, kto ich používa, nadšený. Tak som si kúpila malú fľašku Levandule a hneď som pochopila - s inými olejmi to bolo neporovnateľné! Netrvalo dlho a mala som doma svoje vlastné základné oleje a difúzor. Spočiatku som ich používala len na difúzovanie pri spaní a pri chorobe. Postupne som mala viac a viac informácií aj vďaka Pokračujúcemu vzdelávaniu od dōTERRA a začala som oleje používať denne a takmer na všetko. Tieto oleje sú najvyššej kvality, niekoľkokrát kontrolované, rastlinky sú pestované poctivo, zberané a spracované šetrne.

" Páči sa mi filozofia spoločnosti dōTERRA a ich prístup k ľuďom a Zemi. Aj toto rozhodlo o tom, že u nás majú tieto produkty svoje nenahraditeľné miesto."

Naše deti sa do týchto darov Zeme zamilovali veľmi rýchlo, pýtajú si ich už samy. Môj manžel sa im otvoril síce až po roku, ale o to viac je z nich teraz nadšený. Oboch nás baví používať tieto zázraky prírody pri rôznych ťažkostiach na fyzickom tele alebo skúšať si nimi pomáhať na emočnej úrovni. Éterické oleje dōTERRA sme zaradili do nášho každodenného života v tých najzákladnejších činnostiach, ako je používanie prírodnej kozmetiky s olejmi, pitie vody s citrusovými olejmi, parfém z éterických olejov, osvieženie dychu s mätou, šetrné a účinné čistiace prostriedky...

Medzi moje najobľúbenejšie éterické oleje patrí úžasná zmes sviežich citrusov a sladkej vanilky - Citrus Bliss, nádherná ženská zmes olejov Whisper a stále sa neviem nabažiť vône Arborvitae, čiže tuje riasnatej, dokonalej vône zeleného pralesa.

Keď sa narodila naša prvá dcérka, nebolo to za práve najpríjemnejších okolností. Prvé týždne a mesiace boli aj kvôli tomu veľmi náročné. Postupne som zistila, že všeobecne zaužívané názory a postupy v mojom okolí a v celej spoločnosti, čo sa týka zdravia či výchovy detí, u nás absolútne nefungujú. A tak som začala hľadať iné informácie. Najprv na internete, potom som začala čítať jednu knihu za druhou, o prirodzenom tehotenstve, pôrode a rodičovstve...

Keďže sme chceli ďalšie dieťatko, tak som sa stále viac zahlbovala do čítania kníh, stránok, rôznych článkov o tehotenstve a postupov pri (ne)prirodzenom pôrode, lúskala som všetky možné dostupné štúdie ohľadom pôrodníckych postupov. Až som sa nakoniec rozhodla svojho synčeka priviesť na svet doma (podmienkou, samozrejme, bolo, že bude všetko v poriadku).

Sama na sebe a pravidelne aj vo svojom okolí vidím, aký veľký vplyv má informovanosť ženy (a tiež muža) na celý pôrodný proces a následne, aký vplyv má priebeh pôrodu na život dieťaťa.

Preto by som v budúcnosti chcela sprevádzať ženy tehotenstvom až k prirodzenému pôrodu, pretože toto vidím ako dôležitú cestu pre zmenu celej spoločnosti.

Aby sa naše deti rodili v láskyplnom a bezpečnom prostredí do nežných rúk rodičov. A nemusí to byť práve doma.

Moje oblasti záujmu

Vzdelávanie

Zbožňujem čítanie. Okrem kníh o aromaterapii, prirodzenom a vedomom tehotenstve, pôrode a rodičovstve, čítam ešte veľa kníh o osobnostnom rozvoji, ktoré ma posúvajú vpred v osobnom živote a tým skvalitňujú aj môj partnerský a rodinný život.

Kuchyňa

Okrem čítania sa vyžívam v pečení či nepečení všelijakých dobrôt. Keďže sa sladkostiam plným cukru chceme čo najviac vyhýbať, tak doma často pripravujem koláčiky, raw dobroty, či poctivú čokoládu a vždy do nich skúšam zakombinovať rôzne éterické oleje dōTERRA.

Handmade

Baví ma vyrábať si vlastné mydlá, krémy, peny či maslá na telo s pridaním éterických olejov a ich zmesí.

Moje články

Dnes vám odkryjem fascinujúci vzťah medzi TerraShieldom a emóciami a zameriame sa na jeho širšie účinky než…
Celý článok
Ak chceme byť vitálni a zdraví, mali by sme, okrem iného, dbať na svoju stravu a to…
Celý článok
Aromatický kúpeľ sa veľmi rýchlo môže stať milou a osviežujúcou súčasťou tvojho dňa. Hodí sa hlavne večer,…
Celý článok
Nedávno ma začalo bolieť hrdlo – ako to už býva – ostrá bolesť prišla náhle z ničoho…
Celý článok
Esenciálne oleje používam už 1,5 roka a rada by som sa s vami podelila o to, ako vyzerá môj deň…
Celý článok
Prázdniny sú na konci, a my začíname pomaly rozmýšľať, ako začať s našimi ratolesťami školský rok čo možno najlepšie.…
Celý článok

Som tu pre vás

Telefón

+421 948 170 071

E-mail

darulenka33@gmail.com

eShop

www.mydoterra.com

Instagram

Môj insta môj blog