Aj psy sa môžu stravovať zdravo

Ak chceme byť vitálni a zdraví, mali by sme, okrem iného, dbať na svoju stravu a to isté platí aj pre našich domácich miláčikov.

Častokrát, s mojim Jarkom vidíme, že mnoho majiteľov psíkov si toto neuvedomuje. Vidíme psov obéznych, s nie peknou a zdravou srasťou či s boľavými kĺbmi. Určite je tu viacero faktorov, ale jedno je isté.

👉 Ak chceme mať vitálneho a zdravého psa, musíme mu dať správnu stravu.

To znamená, že by sme mali zvoliť kvalitné krmivo a okrem toho mu pravidelne pridávať aj zeleninu, ovocie a doplnky výživy, ktoré mu pomôžu udržať zdravé, pružné kĺby a zabrániť obezite. Tiež mu posilnia imunitu a znížia riziko rôznych zápalových procesov. Za tie roky, čo máme našich psíkov, sme sa o tom, že to funguje a má to zmysel, mnohokrát presvedčili.

Kvalitné krmivo je základom zdravého stravovania pre psa. Najlepšie je zvoliť krmivo s vysokým obsahom mäsa a minimálnym obsahom obilnín, ktoré obsahujú bielkoviny a vlákninu. Taktiež sa odporúča vyhýbať sa krmivám s obsahom umelých farbív a konzervantov, ktoré môžu mať negatívny vplyv na zdravie psa.

Zelenina a ovocie sú ďalšou súčasťou zdravého stravovania pre psa. Je dôležité zvoliť zeleninu a ovocie, ktoré sú pre psov bezpečné.

No a veľkú službu do budúcnosti pre nás, majiteľov psov, môžu urobiť kvalitné doplnky výživy, éterické oleje a detoxikačné kvapky. Pôsobia preventívne, môžu slúžiť na podporu trávenia a u citlivých psov zabrániť hnačkám alebo predchádzať zápalom močového mechúra, prostaty, kĺbov a podporiť prirodzenú obranyschopnosť psa. Okre toho môžu mať aj skvelé účinky na kožu, sliznice a srsť psa.

Ak sa chcete vyhnúť nechceným návštevám hmyzu, môžete použiť éterické oleje ako prírodný repelent. Niektoré éterické oleje sú však pre psy nebezpečné, preto sa musíte poradiť s veterinárom, ktorý vám pomôže vybrať správny druh éterického oleja pre psa.

Ako vidíte, zdravé stravovanie pre psa je dôležité pre jeho zdravie a pohodu. Ak sa budete riadiť týmito tipmi, môžete zabezpečiť, že váš pes bude mať dlhý a zdravý život. Takže nezabudnite na kvalitné krmivo, zeleninu, ovocie a doplnky výživy, ktoré mu pomôžu udržať zdravie, pružné kĺby a zabrániť obezite.

Zaregistruj sa do dōTERRA

a staň sa členom tímu Pre telo i dušu
Ako? Je to veľmi jednoduché. Vyber si človeka, ktorý ťa bude svetom éterických olejov značky dōTERRA sprevádzať. Malo by sa ti s ním príjemne komunikovať, pretože sa na neho budeš obracať so svojimi otázkami. Je dobré, ak sa tvoj "registrátor" neustále vzdeláva v oblasti aromaterapie a vie, kde hľadať overené informácie o bezpečnom a efektívnom používaní éterických olejov.

Na čo sa môžeš tešiť v našom tíme?

Prístup založený na vzdelávaní a osobných vzťahoch
Stačí, ak oslovíš niekoho z nášho tímu Pre telo i dušu a otvoríš si, s jeho pomocou, svoj účet v dōTERRA. Staneš sa súčasťou našej voňavej komunity v uzavretej skupine na Facebooku, získaš prístup do členskej sekcie Pre telo i dušu a budeš mať od nás podporu a pravidelnú dávku vzdelávacích videí, webinárov i živých stretnutí. Vďaka vlastnej registrácii si môžeš tieto úžasné éterické oleje dōTERRA nakupovať okamžite s 25% zľavou, využívať vernostný program, získať každý mesiac produkt zdarma a zbierať kreditné body z každej objednávky, ktorú si urobíš. Éterické oleje sú skvelí pomocníci do každej domácnosti. Dokážeš nimi nahradiť kozmetiku plnú chemických látok, škodlivé čistiace prostriedky a čo je najviac, dokážeš pomôcť sebe i svojej rodine s bežnými zdravotnými ťažkosťami, ale aj v náročnejších situáciách podporiť liečivý proces. Sleduj nás na Facebooku či Instagrame a prihlás sa na odber nášho YouTube kanála.
Komentáre